Bengal Karakter Özellikleri
Cinsi Bengal
Kökeni Amerika Birleşik Devletleri
Görünüm Uzun ve dayanıklı yapılı kısa tüylüdürler. Kafa yapıları oldukça büyük, uzunca ve geniştir. Hafif kavisli öne doğrudur. Çok çıkık yanak kemikleri vardır. Ağız ve burunları geniş yapıdadır. Oyuk ve büyük burun yapıları vardır. Kulakları orta küçük ve geniş uçlara doğru yuvarlaklaşan bir yapıdadır. Gözler büyük, oval ve birbirinden ayrı kulaklara doğrudur. Göz renkleri mavi veya aqua marine renktedir. Boynu uzun, kalın, kaslı ve güçlüdür. Boyun uzunluğu vücut ile orantılıdır. Vücut yapısı uzun, büyük ve güçlüdür. İyi gelişmiş bir kas ve kemik yapısı vardır. Orta uzunlukta ve düzgün arka bacaklar önden daha uzundur. Kuyruk orta boyda kalın ve uca doğru sivrileşir.
Renk Benekleri siyah, çikolata kahverengi ve tarçın rengindedir. Turuncu satıh üzerinde olur. Omuzlarda ve kuyrukta yuvarlaklıklar görülür. Hareli olanlarda hareler yanlarda ve böğründe deniz kabuğu şeklinde ve kelebek desenler omuzlarda olur. Tüy rengi kar leoparı beyazı olanlar benekli olur. Hareli olanlar kırmızıdan siyaha doğru ve mavi gözlü olurlar.
Tüyü Kısa ve iyidir. Kalın ve alışılmamış derecede yumuşaktır.
Huyu İyi huylu olan Bengal kedileri arkadaşlık etmekten hoşlanırlar. İçlerindeki avcı ruhu nedeni ile diğer kedi ve köpeklerle geçinmeleri zor olabilir. Erkek Bengal kedileri dişi Bengal kedilerinden daha arkadaşçadırlar. Aktif kediler egzersiz yapmayı ve suyu çok severler. Boşluk alanlara ihtiyaç duyarlar. Sahiplerinin kendilerine zaman ayırmalarını isterler. Sesleri alçaktır.
Bakım Bakımları kolaydır.
Başka kedilerle geçinme Orta
Çocuklarla geçinme Orta
Dikkat ve ilgi İyi
Konuşkanlık Orta
Oyunculuk Mükemmel
Avcılık İyi
Aktivite İyi
Bağımsızlık Yüksek
Ağırlık 6-9 Kg