Bombay Karakter Özellikleri
Cinsi Bombay
Kökeni Amerika Birleşik Devletleri
Görünüm Orta boyda, kuvvetli kemik yapısı ile kaslı bir görünümü vardır. Kafa yapısı orta boyda, yuvarlak keskin hatlı olmayan bir üçgen şeklindedir. Yanakları vardır. Oldukça küçük bir burnu vardır. Çenesi yuvarlak ve güçlü ağız yapısı vardır. Kulakları orta boyda ve oldukça birbirinden ayrık uçlara doğru yuvarlaklaşır. Gözleri büyük, yuvarlak ve birbirinden ayrık, parlak altın veya bakır renginde olur ama altın renkli olması tercih edilir. Boynu orta uzunlukta, kalın ve kemerlidir. Vücut yapısı orta büyüklükte, güçlü ve iyi gelişmiş omuzları vardır. Geniş göğsü vardır. Kuvvetli kemikleri ve sağlam kasları vardır. Vücuduna orantılı orta boyda bacakları vardır. Kuvvetli kemikler ve sağlam bir kas yapısı vardır. Patileri, küçük ile orta boy arasında yuvarlaktır. Kuyruğu orta boyda, düz ve kalın ucuna doğru incelen bir yapıdadır.
Renk Siyah
Tüyü Kısa, yoğun ve parlaktır. Yalnızca siyah renkte olurlar. Derileri bile siyah renktedir. Gerçek göz renkleri altı aydan sonra ortaya çıkar.
Huyu Kendine güvenen bir kedi cinsidir. Bombay Kedileri; meraklı, oyuncu ve atletik kedilerdir. Mükemmel bir avcıdırlar. Sosyal yanı olan kedi arkadaşlık yapmaktan hoşlanır. Evcil köpeklerle anlaşsa dahi diğer kedilerle yalnız bırakılmamalıdır. Sahiplerine karşı naziktir. Burmese Kedilerinden daha az konuşkandır ve sesleri boğuktur.
Bakım Bakımı kolaydır.
Başka kedilerle geçinme Orta
Çocuklarla geçinme İyi
Dikkat ve ilgi İyi
Konuşkanlık Orta
Oyunculuk İyi
Avcılık İyi
Aktivite İyi
Ağırlık 3-5 Kg