Pixie Bob Karakter Özellikleri
Cinsi Pixie Bob
Kökeni Amerika
Görünüm Orta boy ile büyük boy arasındadır. Şekli silindir gibidir. Vahşi bir kedi gibi görünür. Kafa yapısı geniş ve çıkıntılıdır. Uzun görünümlü bir ağız ve burun yapısı vardır. Kulakları geniştir, vaşak tiplidir. Gözleri ovaldir. Göz rengi tüy renklerine göre değişir. Vücut yapısı uzun ve güçlüdür. Çıkık görünümlü omuzlar ve kalça vardır. Uzun bacaklar, uzun kemikli ve iyi kaslıdır. Büyük pençeler şişmanca ve etlidir. Polydactylism özelliğinden dolayı öndeki ayaklarda 6-7 tane arka ayaklarda da 5-6 tane ayak parmağı bulunur. Kuyruğu kısa, kalın ve esnektir.
Renk Koyu kahve noktalı, silik noktalı, açık kahve, kırık parçalı ve kırmızımsı kahverengi olabilir.
Tüyü Kısa veya uzun tüylü olabilir. İpeksi görünümlü, yünlü su geçirmez tüyleri vardır. Spotted Tabby olanlarda koyu renkli noktalar olur. Gri zemin üzerine koyu renk işaretler dikkat çeker.
Huyu Doğaları gereği vahşi görünseler de aslında yumuşak kalpli, sevecen ve akıllı kedilerdir. Güçlü bir oto kontrolleri vardır. Arabada rahatça seyahat edebilirler. Genelde sahipleriyle olmayı tercih ederler. İnanılmaz zekaları ve her zaman entrikayla dolu karakterleriyle Pixie Bob kediseverlerin tercih ettiği bir ırk olmuştur.
Bakım Haftada bir kez küçük bir fırça veya tarakla bakımının yapılması yeterlidir.
Başka kedilerle geçinme Orta
Çocuklarla geçinme Orta
Dikkat ve ilgi Orta
Konuşkanlık Orta
Oyunculuk Orta
Avcılık Orta
Aktivite İyi
Bağımsızlık Az
Ağırlık 4-10 Kg