Singapura Karakter Özellikleri
Cinsi Singapura
Kökeni Singapur
Görünüm Sıkı bir vücuda sahip kediler küçük ile orta boy arasında olurlar. Kafa yapısı küçük ve yuvarlaktır. Kısa ve geniş ağız ve burun yapısı vardır. İyi gelişmiş yuvarlak yanakları vardır. Kulakları büyüktür, geniştir, tüy rengi parlaklık verir. Gözleri büyük ve badem şeklindedir. Boynu kısa ve kalındır. Küçük ile orta boy arasında sıkı bir vücudu vardır. İyi gelişmiş kas yapısı vardır. İyi gelişmiş kemik ve kas yapısına sahip bacakları vardır. Patileri küçük ve ovaldir. Kuyruğu orta karar ölçüde uzun ve incedir. Ucu yuvarlaktır.
Renk Belirgin renkleri yoktur. Genelde gri ve siyah tonlarındadır. Bu renklerin içinde yer yer krem ve kahve tonları görülebilir. Yanak, göğüs ve karın kısmı açık tonlardadır. Gözler açık ve koyu yeşil arasında değişir.
Tüyü İyi ve kısa tüyleri vardır. Kafanın tam ön tarafında ‘M’ harfi bulunur. Burnun etrafında, gözler ve patilerde koyu çizgiler görülür. Fildişi ve somon renkli zemin üzerine kahverengi renkler çok azda olsa kombindir.
Huyu Singapura kedileri iyi mizaçlı kedilerdir. Arkadaş canlısı ve duygusal olan kediler sahiplerini her yerde takip ederler. Dışarıda iyi birer avcı olan kedilerdendir. Sesleri çok yumuşaktır. Dişi kediler annelerini çok severler.
Bakım Tüylerin haftalık olarak fırçalanması gerekir.
Başka kedilerle geçinme Orta
Çocuklarla geçinme Orta
Dikkat ve ilgi Mükemmel
Konuşkanlık Orta
Oyunculuk Mükemmel
Avcılık Orta
Aktivite İyi
Bağımsızlık Orta
Ağırlık 3-4 Kg